Anunnaki w Biblii

ANUNnAKI W BIBLII

Biblia, najpowszechniej czytana książka w całej historii, wzmocniła wiarę miliardów ludzi i ukształtowała sam świat, w którym żyjemy. Ale co by było, gdyby istniało coś, co nie było drastycznie jasne w sposobie, w jaki ludzie ją odczytują .

Są to bardzo ważne części Pisma Świętego, które często są pomijane przez czytelników, ale rzucają trochę światła na inną stronę Biblii i samą wiarę, w którą wierzą miliardy ludzi. Zanim przejdziemy do samego Pisma, spróbujmy wyjaśnić, co wiemy o tym, kim byli Annunaki.

Annunaki to zwrot, który rozsławił Zecharia Sitchin. Znaleziony w wielu swoich słynnych książkach, Sitchin bada starożytną mitologię, megalityczne struktury na całym świecie i różne książki, aby wykazać, że pozaziemska rasa odwiedziła planetę.

Co ciekawe, byli to bogowie znalezieni na sumeryjskich tablicach. Annunaki byli prawdziwymi bóstwami, a ich imiona pochodzą od starego boga nieba „Anu”.

Ale kiedy zagłębisz się w sumeryjskie tablice, zauważysz, że istnieje ścisły związek porównawczy między Biblią a tym, w co wierzyły te starożytne kultury. Kiedy zaczniesz zagłębiać się w Biblię, zobaczysz, że istnieje podobieństwa, które często są pomijane nawet przez najbardziej religijnych ludzi. Takie sytuacje obejmują Giants in the Bible (giganci w Biblii)

Sumeryjskie tablice

Tablice sumeryjskie zostały napisane przez Sumerów. To było społeczeństwo, które wynalazło pisanie i miało zaawansowaną wiedzę z zakresu matematyki, nauk ścisłych i astronomii. Według tych tabliczek Anunnaki, czyli Anannge, byli aniołami

Byli to ludzie zaawansowani technologicznie i faktycznie żyjący na Ziemi około 8200 pne na Bliskim Wschodzie.

Ninill i Enlil byli w centrum opowieści. Ninill była boginią, która rządziła krajem, a Enlil był jej mężem. Bóg wojny, Ninurta, był synem Enlila i Ninlila.

Ci bogowie są bardzo podobni do bogów, których znasz ze starożytnej Grecji i Rzymu, i po raz pierwszy słyszymy o ogrodzie Eden. To ten sam Eden, który znamy z Biblii.

Na tablicach sumeryjskich Ninlil prosi Radę Siedmiu o stworzenie tego, co nazywa się „Eden”. To jest rajski ogród. Annunaki byli również przywiązani do Obserwatorów, których można znaleźć w Księdze Henocha. Nic dziwnego, że Obserwatorzy byli odpowiedzialni za czuwanie nad „Edenem”.

Księga Henocha

Księga Henocha

Księga, która jest starożytnym żydowskim dziełem religijnym, Księga Henocha jest tradycją Henocha i jest ściśle związana z Noem. Jak już wiesz, Noe był odpowiedzialny za uratowanie wszystkich zwierząt na świecie i to jego pradziadek napisał Księgę Henocha.

Podobnie jak Biblia, Księga Henocha jest w rzeczywistości serią różnych ksiąg.

To bardzo ważna lektura, jeśli chcesz zagłębić się w tekst religijny.

W książce znajdziesz:

Powodem, dla którego rozmawiamy o tej książce, jest:

Obserwatorzy upadli na ziemię i są naszą formą aniołów, którzy spłodzili Nephilim. Co ciekawe, wiele imion występujących w tym tekście ma bezpośredni związek z Biblią: Azazel, Raphael, Gabriel.

Chociaż książka nie jest uważana za część Biblii, wielu uważa, że ​​jest to jeden z tekstów, który ma znaczenie religijne. Możliwe, że te teksty są sprzeczne z tym, co Kościół mówi nam od wieków. Do tej pory widzieliśmy, że te dwa starożytne teksty wydają się idealnie ze sobą łączyć. Ale to sięga jeszcze głębiej niż w przypadku Annunaki.

Pismo Święte, które ma największe znaczenie,[I Mojżesz 5:18]. W tym tekście znajdziesz Enocha, który był ojcem Matuzalem, który był ojcem Lamecha, który był ojcem Noego. Znajduje się to w świętej Biblii i bezpośrednio koreluje z dwoma tekstami Księgi Henocha i sumeryjskimi tabliczkami.

Co ciekawe, upadłe anioły z Annunaki mieszałyby się z rdzennymi mieszkańcami, jak stwierdzono w Księdze Henocha.

Giganci w Biblii

Anunnaki w Biblii

Gdzie w tym wszystkim pasują Giganci? Cóż, Annunaki zaczęli mieszać się z rdzennymi mieszkańcami, a związek ten doprowadził do powstania rasy hybrydowej, którą nazywano Gigantami. "Giants" można znaleźć w 7 rozdziale Księgi Henocha. Dokładne sformułowanie brzmi: „A poczęte kobiety rodziły olbrzymy, których wzrost wynosił trzysta łokci”.

Księga Henocha nie jest Biblią, ale Biblia mówi o gigantach. Znajdziesz Gigantów w Biblii Króla Jakuba, a także w Księdze Rodzaju. Rozdziału 6:4 stwierdza, że:

„W tamtych czasach na ziemi byli olbrzymy; a także potem, kiedy synowie Boży przyszli do córek ludzkich i urodziły im dzieci, ci stali się mężami starymi, sławnymi. "

Pamiętaj jednak, że wszystko to wydarzyło się przed wielkim potopem, którego częścią jest Noe w biblijnej historii. W niebie wybuchła wojna, która spowodowała, że Obserwatorzy zmieszali się z kobietami na ziemi, co ostatecznie doprowadziło do narodzin Olbrzymów.

Przekonasz się również, że w Księdze Powtórzonego Prawa [2:10-11] napisano:

„W przeszłości mieszkali tam Emimowie, lud wielki, liczny i wysoki, jak Anakici; Które również były uważane za gigantów, jak Anakimowie; ale Moabici nazywają ich Emimami”

Należy pamiętać, że dzieje się to po wielkiej powodzi, co oznacza, że ​​giganci musieli wędrować po ziemi nawet po jej wystąpieniu. W Księdze Powtórzonego Prawa występuje kilka wystąpień gigantów, które można znaleźć w Księdze Powtórzonego Prawa: 2:20-21 i 3:11

Joshua 17: 5 również wspomina Gigantów w swoim tekście:

„A Jozue odpowiedział im: Jeśli jesteś ludem wielkim, to idź do krainy zalesionej i wytnij się tam w kraju Peryzzytów i gigantów, jeśli góra Efraima będzie dla ciebie zbyt wąska”.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że Annunaki nie są twórcami świata ani rasy ludzkiej. Zamiast tego są to upadłe anioły, które zostały stworzone przez Boga. Znajdziesz również wzmiankę o Enki, który jest sumeryjskim Bogiem uważanym za Pana ziemi.

Patrząc głębiej w mitologię, przekonasz się również, że w wielu tekstach wspomniano o gigantach. To nie dzieje się tylko w jednej części świata. Wzmianki o gigantach znaleziono na całym świecie, w tym w Rzymie, Indiach i Egipcie. Praktycznie w każdym zakątku świata istnieją wzmianki o gigantach lub podobnej rasie, która mieszała się z ludźmi.

Aby wymienić tylko kilka, gigantów można znaleźć w następujących miejscach:

Nie jest to tak daleko idące, nawet patrząc na dzisiejszy świat. Są ludzie, którzy są wyjątkowo wysocy. Mamy ludzi, takich jak Bates, który miał 7'11 stóp wzrostu, a nawet Charlemagne, o którym mówią, że miał 8 stóp wzrostu. Mówi się, że John Middleton miał 9'3, a brytyjski magazyn Strand opublikował w 1895 roku zdjęcie grobu, który został odkryty w Irlandii z osobą o wysokości 12'2. Ta osoba, miała rozpiętość ramion na 4'6 stóp. Chociaż szczątki giganta były kiedyś prezentowane na wystawach, nikt jeszcze nie wie, co dokładnie stało się z tym dowodem na istnienie gigantów. Zaginęły lub zostały ukryte bez śladu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Share on print

O nas

Głównym powodem, dla którego rozpoczęliśmy ten projekt, była próba stworzenia centralnego miejsca dla uzasadnionych teorii i do prowadzenia dyskusji. Byliśmy zirytowani sztuczną sensacją w tej dziedzinie (zrób szybkie wyszukiwanie w Google, a zobaczysz, że marketerzy wykorzystują społeczność UFO jako głupców) i chcieliśmy stworzyć prawdziwą witrynę, abyśmy mogli dzielić się informacjami i prowadzić prawdziwe rozmowy z innymi, którzy szukają rzetelnych informacji bez nadmuchanych teorii spiskowych.

Newsletter

© 2020 Anunnaki. Stworzone przez Originative