Rada Dziewięciu

Rada Dziewięciu to dziewięć podmiotów, które działają na Ziemi od co najmniej 25 000 lat. Są uważani za „obcą obecność”, ale być może nie w sensie pozaziemskim. Ich tożsamości nie są uznawane przez współczesny świat, który jest w okresie nadejścia chrześcijaństwa. „Dziewiątka” odnosi się do [dziewięciu] „książęcego potomstwa An” (Anunnaki), również Wielkiej Enneady Egiptu, a także hellenistycznego Zeusa z „Rady Dziewięciu”. Dziewięciu zostało „spoganizowanych” podczas chrystianizacji współczesnego świata.

Grecja. W mitologii greckiej Zeus i osiem innych bóstw zostało zebranych razem, aby utworzyć „Radę Dziewięciu”. Członkami rady byli Zeus, Afrodyta, Apollo, Atena, Demeter, Hefajstos, Hera, Hermes, Posejdon. Rada stworzyła pierwszą ludzką kobietę, Pandorę. Została ozdobiona „uwodzicielskimi prezentami” od każdego z bogów. Następnie sama została podarowana Epimetheusowi. Pandora natrafiła na zapieczętowany duży słoik, za który odpowiedzialna była Rada. Ciekawość pokonała ją i otworzyła słoik, uwalniając zło na ludzkość. Zasady, a może „morał tej historii” puszki Pandory to studium teodycei i epikureizmu.

Indie. W swojej książce The Anti-Gravity Handbook (1997), David H. Childress opisuje, jak cesarz Indii Ashoka założył „Tajne Stowarzyszenie Dziewięciu Nieznanych Mężczyzn”. Byli wielkimi indyjskimi naukowcami, którzy skatalogowali wiele nauk. Ashoka trzymał swoją pracę w tajemnicy, ponieważ obawiał się, że zaawansowane skatalogowane nauki zostaną wykorzystane do złych celów, a mianowicie do wojny - której Ashoka stanowczo sprzeciwiał się podczas przechodzenia na buddyzm po pokonaniu rywalizującej armii w krwawej bitwie. Legenda głosi, że każdy z „Dziewięciu Nieznanych Mężczyzn” napisał książkę, w sumie dziewięć książek. Podobno istnieje książka „Tajemnice grawitacji”, przechowywana w tajnej bibliotece gdzieś w Indiach lub Tybecie.

Nordycki. W mitologii nordyckiej liczba 9 miała duchowe i magiczne znaczenie dla przedchrześcijańskich ludów germańskich. Filolog Rudolf Simek zauważa, że literackie użycie liczby 9 jest obfite w Eddach. Istnieje dziewięć światów (staronordycki: Níu Heimar), które są ojczyzną dla ubóstwionych plemion z przedchrześcijańskiego światopoglądu ludów nordyckich i germańskich. W mitologii nordyckiej trzymane są w gałęziach i korzeniach drzewa świata Yggdrasil. Pojęcie to jest wymienione w jednym wierszu w Poetic Edda. Jednak żadne źródło nie podaje dokładnej listy światów, które składają się na dziewięć. Na podstawie różnych źródeł literackich poniżej przedstawiono próbną rekonstrukcję

Stany Zjednoczone. Lab-9, zespół badawczy zajmujący się zjawiskami paranormalnymi, rzekomo skierował członka Rady Dziewięciu w 1970 roku. W 1948 roku Andrija Puharich i dr James J. Hurtak założyli w Glen Cove w stanie Maine fundację zwaną Round Table Foundation. Ich zespół nazwano Lab-9, którego celem było badanie zjawisk paranormalnych. Wśród wybitnych psychologów, którzy studiowali w Fundacji, byli słynne irlandzkie medium Eileen J. Garrett i holenderski jasnowidz Peter Hurkos (Pieter van de Hirk). W grudniu 1952 roku Puharich przedstawił indyjskiego mistyka imieniem Dr D G Vinod, który zaczął przekazywać The Nine lub „The Nine Principles”:

„Jestem początkiem. Jestem końcem. Jestem emisariuszem. Ale pierwotny czas, kiedy byłem na planecie Ziemia, był 34 000 lat temu. Jestem równowagą. A kiedy mówię„ ja ”- mam na myśli, że ja jestem emisariuszem Dziewięciu. To nie ja, ale to grupa. Jesteśmy dziewięcioma zasadami Wszechświata, ale razem stanowimy jedno."

Do prominentnych członków, współpracowników lub zainteresowanych stron Fundacji Okrągłego Stołu należeli wpływowy filozof i wynalazca Arthur M. Young, socjalistka Alice Bouverie (z domu Astor), Lyall Watson, rzekomy członek rodziny Bronfmanów, różni naukowcy z Stanford Research Institute oraz Jon Povill z Hollywood i Gene Roddenberry. Transkrypcje pokazują, że Roddenberry był pod silnym wpływem komunikacji z The Nine.

Transceiver Phyllis Schlemmer była również zaangażowana w komunikację grupową z Radą Dziewięciu przez 20 lat i opublikowała książkę „The Only Planet of Choice”. Puharich, Roddenberry i Geller byli częścią tej grupy, a także kilka innych szanowanych nazwisk. Przesłania są bardzo przejmujące i precyzyjne, jak wyglądałaby nasza przyszłość, gdybyśmy jako światowy kolektyw nie zaczęli zmieniać tego, jak traktowaliśmy siebie, siebie nawzajem i planetę. Jest nadal dostępny na jej stronie internetowej i (czasami w serwisie eBay), którą prowadzi jej córka, gdy Phyllis odeszła w 2013 roku. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak się tu dostaliśmy, jak funkcjonuje wszechświat, nasz świat i nasz cel w nim.

Jon Povill zakładał, że przebojowy serial science-fiction, który Gene Roddenberry wyprodukował w latach 60-tych, Star Trek, nie był w rzeczywistości jego dziełem, ale został za jego pośrednictwem przekazany przez Radę Dziewięciu. Kultyści UFO w latach 70-tych i 80-tych mieliby podobne twierdzenia na temat samego Star Treka.

W 1989 roku Bob Lazar twierdził, że był świadkiem „dziewięciu UFO” w Strefie S-4, w regionie Groom Lake (Strefa 51). Zgodnie z Operacją Majestic 1989, podczas odzyskiwania statku po incydencie UFO w Aztekach w 1948 roku, odkryto EBE o imieniu Sethimus. Ta istota mogła być emisariuszem Rady Dziewięciu. Rdzeniem nazwy „Sethimus” wydaje się być „Sethi” lub „Seti”, co w języku egipskim oznacza „z Seta”